Безпека для 3G модему

Безпека для 3G модему

Автор: V3G Дата: 26.04.2019 Переглядів: 2620 Коментарі: 0

Безпека для 3G модему

Пасивна безпека для 3G модему

Як доставити інтернет на нетбук/ноутбук? Звичайно, є моделі з вбудованими 3G (а іноді і WiMax) модемами, але їх можна перерахувати на пальцях однієї руки, та й ціни на них набагато вищі в порівнянні з модемними побратимами. Автономний роутер WiFi? Штука модна, але за ціною відрізняється. Можна підняти WiFi хотспот на смартфоні з ОС Android або Symbian, і це, здавалося б, найзручніше, але телефон розряджається за лічені хвилини і лякає.


Залишається найпрозаїчніше - usb 3G модем. Але нетбук - річ мобільна, і якось прикро гробити цю мобільність штуковиною, що стирчить збоку, довжиною в третину самого нетбук. Один необережний рух - і в кращому разі погнеться (переломиться?) USB роз'єм модему, а в гіршому - виламає з корінням USB гніздо нетбука.

Звичайно, можна вмонтувати 3G модем прямо в корпус самого апарата, але гарантію втрачати не хочеться, та й великого бажання зайвий раз колупатися в щільному монтажі заліза нетбука теж немає. Але варто спробувати хоч трохи зменшити габарити всієї цієї конструкції, фотозвіт чого далі.

Ідея проста - зібрати якийсь перехідник, за допомогою якого можна було б розгорнути модем 3G на 90 градусів. І на думку відразу ж приходять флешки, з подібним корпусом (на фото).Візьмемо корпус від схожої, але зламаної флешки, відріжемо зайвий пластик (на фото – червоний, вже вкорочений).


Кромсаємо металеву скобу-чохол.Вирізаємо смужку сталі, з якої сформуємо корпус для USB-гнізда.А сам рознім візьмемо з usb-ps/2 перехідника.Вирізали, зашкурили, підготували. Майже можна збирати.Залуджуємо зігнуту смужку сталі, коротшаємо по довжині гнізда.
Те ж саме робимо з обрізками скоби, і паяємо ось таку коробочку чи що.Виглядає так собі. Очистимо від флюсу, і можна вклеювати роз'єм із заздалегідь припаяним проводом. Вже краще.


Тепер про usb-штекер. Потрошимо ще одну «дохлу» флешку… і відокремлюємо usb-роз'єм.


Випилюємо (у прямому розумінні, надфілем) отвір під роз'єм у пластиковому корпусі колишньої флешки.


Вклеюємо роз'єм у корпус будь-яким термоклеєм, укорочуємо провід роз'єму і припаюємо до роз'єму ДУЖЕ акуратно, дотримуючись послідовності контактів. Інакше кінець прийде або тому, що підключено до цього пекельного девайсу (у кращому випадку), або нетбука (відповідно, у гіршому).Ну і в результаті збирання отримуємо щось подібне.


Перевіряємо, чи працює, причому модем можна повертати аж на 180 градусів. І стало трохи компактнішим.

Швидше за все, користь від цього девайса сумнівна, але можна вважати його своєрідною пасивною безпекою - у разі, якщо все-таки трапиться випадково за що-небудь зачепитися 3G модемом, зламається сам перехідник (злетить металева скоба з пластикового корпусу або лусне сам корпус), а це в будь-якому випадку краще зламаного гнізда в нетбуку.