Як вибрати 3G модем

Як вибрати 3G модем

Автор: V3G Дата: 26.04.2019 Переглядів: 2925 Коментарі: 1

При виборі 3G модему Ви повинні враховувати безліч факторів, які будуть впливати на його роботу. На даний момент в Україні існує понад 100 моделей 3G модемів, що працюють як із СDMA операторами: Intertelecom, PeopleNet, так і з GSM операторами KyivStar, MTC, Lifie, Beeline та WCDMA/HSDPA – Трімоб, який раніше відомий усім нам як Utel. Тому, як і за будь-якого вибору товару, потрібно зрозуміти які завдання має вирішувати обране Вами обладнання та відштовхуючись від цього підібрати оптимальний варіант саме для Вас!

Основними параметрами 3G модему є:

1.Ціна

Не завжди висока ціна обладнання говорить про те, що воно вам підійде на 100%. Наприклад, якщо Ви збираєтеся використовувати 3G модем із зовнішньою 14Дб антеною або 17Дб антеною, то не обов'язково переплачувати за 3G модем із потужним вбудованим передавачем, достатньо наявності входу для зовнішньої антени, а сигнал буде йти безпосередньо з антени і посилювати навіть найпростіший 3G модем. Для порівняння 3G модем Pantech 185 коштує 299гр, це дійсно один з найпотужніших 3G модемів, але якщо Ви плануєте використовувати 3G модем з антеною 14ДБ, то можна придбати 3G модем Franklin U301, який коштує лише 149гр. Дешевше вдвічі!

2.Технічні характеристики:

А) Швидкість роботи 3G модему

У 3G модемах для мереж Intertelecom, PeopleNet використовується технологія CDMA EVDO Rev A (максимальна швидкість 3,1 Мбіт/сек), CDMA EVDO RevB (максимальна швидкість 14,7 Мбіт/сек), Тримоб це HSDPA технологія, максимальна швидкість 7,2 Мбіт/сек, у GSM операторів KyivStar, MTC, Lifie, Beeline використовується EDGE, максимальна швидкість яких становить лише 236Кбіт/сек.

B) Внутрішній інтерфейс

Буває безліч різних інтегрованих в 3G модем інтерфейсів, але основними відмінностями між ними є наявність/відсутність російської мови, і можливість підключатися до інтернету безпосередньо з менеджера пристрою

C) Наявність роз'єму для підключення зовнішньої антени

У деяких модемах він відсутній, але якщо ви не плануєте експлуатувати 3G модем із зовнішньою антеною і виїжджати з міста далеко від базових станцій, то можете заощадити та придбати модем без виходу під зовнішню антену, наприклад Franklin U300 всього за 149грн. Хоча варто відзначити, що в більшості випадків роз'єм є і він може Вам стати в нагоді, припустимо якщо Ви користувалися модемом в місті, а влітку поїхали на дачу, де не виключений слабкий прийом. Тоді Ви просто купуєте 14Дб антену або 17Дб антену, і насолоджуєтеся швидким, якісним інтернетом!

D) Потужність

Важливо при використанні в ноутбуках і нетбуках, якщо модем споживає багато енергії, то акумулятори пристроїв на яких використовується 3G модем швидко розряджаються, тому для використання в переносних пристроях краще брати модеми, які по мінімуму садять акумулятор, але при цьому мають хороші характеристики за швидкістю, наприклад, Huawei 168

E) Наявність слота для MicroSD картки

За його наявності модем працюватиме як флешка

F) Наявність GPS приймача

Він є деяких моделей Sierra, таких як Sierra 595U, Sierra 598U, Sierra 250U, Sierra 597U

G) Стабільна робота з WiFi роутерами

3. Дизайн

4 Розмір

Найяскравішими представниками серед 3G модемів в Україні є:

Інтертелеком, PeopleNet:

- Huawei  168

- Huawei 1705

- Pantech 175

- Pantech 185

- Pantech 190

- Pantech UM290

- Sierra 595U

- Sierra 250U

- Cricket A605

Тримоб,  KyivStar, MTC, Lifie, Beeline:

- Huawei E160

- Huawei E1750

- Huawei E352

- Huawei E303 HiLink

- Huawei E173

- Pantech UM190